שאלות ותשובות על בחירת מכון פוליגרף

במקבץ ה- FAQ שלפניכם תוכלו ללמוד כיצד לאתר מכון פוליגרף. בחירת מכון פוליגרף מאד חשובה לניהול חקירה מוצלחת, שכן על אף כי זו עבודה שמצריכה אישור ממשרד המשפטים, תמיד ישנם המשרדים הטובים יותר, ואנו שואפים לכך שכל אדם שזקוק לחקירה יוכל ללמוד כיצד להגיע אליהם. במקבץ שלפניכם תוכלו ללמוד כיצד עושים זאת ביעילות ובקלות.

כיצד ניתן להתרשם מהמכון ברמה הראשונית?

בשונה ממה שחושבים, לא מדובר בטיב הציוד וגם לא בתעודות עם ציון לשבח ממשרדים כאלו ואחרים, אלא על פי בחינת כוח האדם שניצב מולכם. כשחוקר פוליגרף שואל שאלות לגבי החקירה שהוא צריך לבצע, יש דרך לשאול אותן, והיא מעידה על הדרך בה הוא ישוחח עם הנחקרים שאתם מבקשים לחקור. אם החוקר השמיע את שאלותיו בנחת, בסבר פנים יפות ותוך רצף הגיוני שמעיד על עלילה חקירתית שתעזור לו להגיע לאמת, הרי שזהו אינדיקטור טוב. לעומת זאת, מכון פוליגרף שהחוקרים שלו מתלהמים, לא שואלים שאלות ענייניות וניכר כי התוכן בשאלות מפוזר ומבוזר מעיד כי דרך החקירה שלו לא מאד מקצועית. לשם, מומלץ שלא לפנות.

החקירה תלויה בסופו של דבר באדם החוקר? לא בציוד?

ברור שגם לציוד ולסממנים החיצוניים יש משקל מקצועי, אבל 90% מההתרשמות היא כוח האדם. מכון פוליגרף טוב הוא מכון שמעסיק חוקרים טובים. אם אינכם בטוחים בטיב המכון בפגישה הראשונית, יש דרכים נוספות לדבוק את זה. הראשונה היא פשוט לאתר לקוחות קודמים ולשוחח עמם בפרטי, והשנייה היא להיכנס לאתר של המכון ולקרוא תגובות וטוקבקים בעילום שם שנרשמו אודותיו. בדרך זו, תוכלו להבין מול איזה מכון חקירות אתם נמצאים ומהי רמתו המקצועית.

כיצד נמסר מידע חקירתי ואיך נדע אם הוא קביל בבית משפט?

חקירת פוליגרף היא לא תמיד קבילה בבית המשפט, ובטח אם היא הראיה היחידה. יחד עם זאת, אם אתם עובדים עם מכון פוליגרף מורשה ומקצועי ויש לכם ראיות קבילות בבתי משפט נוספות, ייתכן כי בית המשפט יהיה מוכן לקבל גם את תוצאות חקירת הפוליגרף.