פתיחת תיק עצמאי

הליך הקמתו של עסק פרטי, מחייב אתכם לבצע מספר פעולות בכל הנוגע להצהרת פתיחת העסק בפני רשויות המס במדינת ישראל. פעולות אלו כוללות בין היתר פתיחת תיק עוסק מורשה במס ערך מוסף (מע"מ), פתיחת תיק במס הכנסה ופתיחת תיק עצמאי במוסד לביטוח לאומי.

פעולות אלו הן חלק בלתי נפרד מהקמתו של כל עסק עצמאי במדינת ישראל, בין אם מדובר בהליך הקמה של עסק גדול המעסיק עובדים, ובין אם מדובר בהליך פתיחת תיק עצמאי לצרכי מתן שירותים אישיים כגון: פרילנסר ושירותי ייעוץ.

מס  הכנסה- פתיחת תיק

פתיחת תיק במס הכנסה הינו אחד מפעולות החובה להן נדרש כל אדם המעוניין להפוך להיות עצמאי במדינת ישראל. מס הכנסה- פתיחת תיק, פירושה להצהיר באופן שוטף על הכנסותיכם לרשויות המס, וכפועל יוצא מכך, להעביר לידיהן את אחוזי המס הנקבעים בחוק בהתאם להכנסותיכם.

פתיחת תיק עוסק

בפני כל אדם העומד לקראת הליך של פתיחת תיק עצמאי לצרכי הקמת עסק פרטי, עומדים מספר חלופות המיועדות לצרכי הגדרת היישות העסקית אותה הוא מקים. בין יתר החלופות עומדות בפניכם האפשרויות הבאות:

פתיחת תיק עוסק פטור- יישות עסקית מסוג זה איננה נדרשת לתשלומי מע"מ (מס ערך מוסף) ברמה השופטת, וזאת בשל היותה בעלת הכנסות מינימאליות הנקבעות בחוק המע"מ.

פתיחת תיק עוסק מורשה- פתיחת תיק מסוג זה מיועדת לעסקים שאינם פטורים מתשלומי מס ערך מוסף. עוסק מורשה מחויב בהעברת כספי המע"מ (על פי חוק) אחת לחודש או חודשיים בהתאם לגובה המחזור השנתי של בית העסק.

כמו כן, עומדת בפניכם האפשרות להפוך את היישות העסקית שלכם לחברה בע"מ (בערבון מוגבל).

חשיבות הליווי המקצועי

הקמה של עסק עצמאי היא לא דבר פשוט. הן מבחינת ההכנות לעסק עצמו והן מבחינת הרישוי והעניינים הבירוקרטיים. לכן, אם אתם רוצים לבצע פתיחת תיק עצמאי ולהיות בטוחים כי אתם מבצעים זאת בצורה נכונה, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לקבל ליווי על ידי מומחים בתחום ואנשי מקצוע אשר יבצעו זאת עבורכם ויעניקו לכם ייצוג מקצועי מלא מול כלל הרשויות השונות.

*המאמר נכתב בחסות בית לעצמאי