סובלים מבעיית יונים בבית? חשוב שתדעו את ההשלכות, ואת הפתרון!

יונים בבית הן לא רק רעש מטריד, זה הרבה יותר מזה. אם יונים השתלטו על עליית הגג בבית שלכם או על מסתור הכביסה, הדבר יכול לגרום להשפעות משמעותיות מאוד על החיים שלכם.

מעבר לרעש, ללכלוך ולאי הנוחות, יונים יכולות להעביר מחלות ולגרום לבעיות תברואה קשות מאוד, ולכן כדאי להשתלט עליהן כמה שיותר מהר ולמצוא את הפתרונות הטובים ביותר לשליטה עליהן.

לאילו מחלות גורמות יונים?

כאשר יונים מייצרות צואה, ההפרשות שלהן מלאות במגוון מחלות מזיקות. חלק ממחלות העופות העיקריות כוללות:

  • שפעת העופות: למרות שבמחלה זו יש פחות סיכוי של התפשטות והעברה אל בני אדם, התפתחות של זני יונים חדשים מגבירה את הסיכון להתפשטות המחלה בקלות בקרב אוכלוסיה אנושית. במקרים חמורים היא עלולה לגרום למוות לבני אדם כתוצאה ממגע קרוב עם ציפורים או עם הצואה שלהן.
  • קריפטוקוקוזיס: מחלה שכיחה המופיעה בציפורים עקב נוכחות פטריות בלשלשת יונים מיובשת. בדומה למחלות רבות אחרות המועברות דרך ציפורים ויונים, מחלה זו עלולה להוביל לבעיות נשימה, נגעים בעור והזיהום יכול להתפשט למוח וכתוצאה מכך למוות. קריפטוקוקוזיס יכולה להיות מועברת מהיונה לאדם בקלות יחסית, והסיכון מוגבר כאשר נמצאים בקרבת הצואה שלהן.
  • היסטופלסמוזיס: זיהום הנגרם על ידי נשימה של נבגים שנמצאו בתוך צואת היונים. מחלה זו מועברת בדרך כלל כאשר הנבגים נעים באוויר ונכנסים לקנה הנשימה של בני האדם.
  • קדחת: ידועה גם בשם Psittacosis, המחלה הנישאת באוויר יכולה להיות מועברת בקלות כתוצאה ממגע הדוק עם צואה ונוצות. אנשים שיש להם ציפור כחיית מחמד ונמצאים במגע קבוע עם יונים נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח פסיטאקוזיס ומחלות זיהומיות אלו עלולות להזיק לבריאות האדם ועלולות להפוך לסכנה בריאותית רצינית ללא טיפול מתאים.

מהי השיטה היעילה ביותר להרחקת היונים מסביבת המגורים?

הרחקת יונים יכולה להיות קשה ללא ידע מקצועי וללא הבנה עמוקה של התחום. כיום יש מגוון שיטות להדברת יונים כמו רשת יונים, דוקרנים, מכשירים אלקטרוניים המשמיעים רעש שמרחיק אותן או ירי ביונים.