מהם הסימנים המוקדמים לכך שנדרש לבצע החלפת מצבר ברכב?

למי זה לא קרה? – אתה ממהר להגיע לעבודה או לכל מקום אחר בזמן רק כדי לגלות שהמכונית לא מתניעה והמצבר שבק חיים. אמנם התנעת המכונית באמצעות כבלים עשויה להביא אותך למקום, אבל עדיף להחליף את המצבר לפני שבעיות כלשהן עלולות להתעורר. זו הסיבה לכך שכדאי להכיר את הסימנים המוקדמים המעידים על כך שהמצבר שלכם עומד לשבוק חיים.

המכונית עמדה ללא תנועה יותר מידי זמן

אם תשאירו את הרכב ללא התנעה בזמן שאתם נוסעים לטיול ארוך לחו"ל או בשל כל סיבה אחרת, יכול מאוד להיות שהמצבר כבר לא יהיה תקין כשתחזרו. המצבר של הרכב נטען תוך כדי נסיעה, מה שאומר שהשארת הרכב שלכם ללא התנעה במשך תקופה ממושכת עלול לרוקן את הטעינה שלו. לכן, גם אם אתם נוסעים לזמן ארוך ולא תשתמשו ברכב, בקשו מחברים קרובים או בני משפחה להתניע אותו מידי פעם כדי לשמור על המצבר.

הרכב מתקשה בעת ההתנעה

אם שמתם לב שלמנוע לוקח יותר זמן להתעורר לחיים ממה שהיה בעבר, האורות מתחילים להבהב או שאתם שומעים רעש יוצא דופן כשאתם מסובבים את המפתח, יכול להיות שהמצבר עומד לשבוק חיים. לכן במידה ואתם מבחינים בסימנים הללו כדאי לגשת למומחה לבדיקת מערכת התנעה או לבצע החלפת מצבר.

נדלקה נורה בלוח המחוונים

רוב המכוניות החדשות מדליקות נורה כאשר המצבר מתחיל להיחלש ועומד לקראת סיום חייו. נורית הסוללה בלוח המחוונים נדלקת וזה יכול להעיד על כך שהגיע הזמן להזמין מצבר עד הבית ולבצע החלפה שלו.

קחו בחשבון כי בדרך כלל מצבר ממוצע לרכב יחזיק מעמד שלוש שנים, אם כי הדבר עשוי להיות מושפע ממותג המצבר, סוג הרכב, האקלים של האזור, הטיפול ברכב ודפוסי הנהיגה, אך לאחר 3 שנים אם אתם מבחינים בסימנים של היחלשות ייתכן מאוד כי המצבר עומד לסיים את חייו. לפני שזה קורה, הזמינו שירות עד הבית והחליפו אותו בקלות ובמהירות.