מהו סיוד דירה ומהי חשיבותו בתחום צביעת דירה שכורה?

סיוד היא הפעולה שמקדימה את פעולת הצביעה הממשית. גם אם בחרתם לצבוע את כל קירות הבית בצבע לבן, יש הבדל בין הצבע הסופי שיוטמע על הקיר לבין צבע היסוד שישמש לסיוד הדירה. מטרתו של צבע היסוד היא לשמש כשלב חיץ בין עבודות התשתית לפני הצביעה, הכוללות הסרת אבק מהקירות וביצוע שפכטל, לבין עבודות צביעת דירה שכורה החיצוניות שתוצאותיהן הן שייראה בגימור הסופי של הקיר. צבע היסוד נועד לייצר לכם שכבה אחידה של קיר ללא חספוס כפי שנוצר בשלב השפכטל. במילים אחרות, אם השפכטל מאחד את עובי הקיר על ידי העלמת חורים וסדקים, צבע היסוד מעלים חספוס מהקיר והופך אותו לקיר חלק המאפשר צביעה מושלמת.

כיצד מבצעים סיוד?

סיוד דירה בתהליך צביעת בניין או דירה מתבצע על ידי כלי צביעה ייעודיים: אמבטיית צבע, רולר ומברשת. את הצבע יש לשפוך לכלי קיבול ריק, רצוי לדלי. יש להוסיף 0.5 ליטר מים לכל 4.5 ליטר צבע. את צבע היסוד יש למרוח בשכבות דקות בלבד. אם הצבע מטפטף מהרולר יש לגרד אותו באמבט הצביעה. סיוד כולל שכבה אחת בלבד. יש להמתין כ- 90 דקות עד לייבוש טוטלי של הצבע ורק אז להמשיך לצביעה רגילה.

סדר השימוש במברשות וברולרים של הסיוד – מהו?

בדומה למשיכות מכחול בציור רגיל יש להתנהג בצביעת דירה: הרולר צריך לנוע רק בכיוון אחד, למעלה ולמטה באופן מתחלף. אל תצבעו קיר עם תנועות ימינה ושמאלה בצורה אופקית כי אורך הקיר לא יאפשר לרולר להשלים סיבוב שלם כשכל הצבע עליו. התקדמו מקצה הקיר עד קצהו. עם מברשת דקה יש לעבור על הפאות שבין הקירות ולהשלים שם את הצביעה באותה טכניקה; משיכות למעלה ולמטה בלבד.

מה חשוב לדעת על סיד?

צבע סיד צריך להירכש בחנות צבעים בה משווקים צבעי סיוד דירה מותגיים. הדוגמה שאנו תמיד מביאים היא Bonderol שנחשב לאחד מחומרי הסיוד המשובחים בתחום הצבע בדירה. חשוב לוודא כי הכמות שאתם קונים מספיקה לצביעה בהיקף הרצוי. ל- 1-2 חדרים בגודל ממוצע של 25 מ"ר הכמות הנכונה היא 18 ליטר. מומלץ לקנות מברשות ציוד נוחות אשר ניסיתם בעבר ואתם חשים בנוח לעבוד עמן.