מדריך קצר לתכנון בתים מעוצבים

תכנון בתים מעוצבים מהווה תמיד משימה מאתגרת, אך עם מעט עזרה ממדריך זה גם אתם תוכלו לצלוח אותה ביעילות. כאשר אתם נגשים לתכנן בתים מעוצבים – עולות כמה שאלות חשובות:

  • מהו סגנון הבית הרצוי?
  • מהו צביון הבית הרצוי?
  • מהו ממד הבית הצפוי, כולל גודל כל חדר בנפרד?

במדריך זה נלמד אתכם כיצד להשיב על שלושת השאלות הללו על מנת שהבית יעמוד כהלכה כשהוא מעוצב ומתוכנן להפליא.

קבעו את סגנון הבית

סגנון העיצוב הוא הנושא החשוב ביותר בתכנון הבית. בתים מעוצבים יכולים להיות בעלי סגנון כפרי או בורגני. פינות אוכל יכולות להיראות כמו אלה של ישובים קהילתיים קטנים או אלה של מרכזי הערים. סגנון עיצוב הבית הכפרי מחייב התמקדות בצורה העגולה היכן שרק ניתן: במשקופי הדלת, בידיות הארון, ואפילו בעיצוב הרהיטים עצמם. למשל שולחן עגול נפתח יכול לתרום מאד לפינת האוכל המתאפיינת בסגנון הכפרי.

קבעו את צביון הבית

צביון עיצוב הבית מתייחס לאופיו של הבית: האם יש לו אופי חדיש ומודרני מבוסס לבן,או אופי וינטאג' עתיק מבוסס חום כתום? צביון הבית מבוסס על האני מאמין שלכם בתור דיירים. מי שאוהב להיות מוקף חום, כתום וצבעי עץ ימקד את רצונותיו בעיצוב העתיק, ומי שמחפש את הצבעים הבהירים והלבנים לא רק בקירות אלא גם בשולחנות, בכסאות ובארונות – יבחר בצביון מודרני. כך או כך, ניתן לשלב כל צביון בכל סגנון אשר בחרתם בשלב הקודם.

קבעו את רהיטי הבית והחסניו בהתאם לגודל החדרים

אם הבית שלכם צפוי להכיל חדרים קטנים בלבד, אין מקום לבחור דלתות עם משקופים עבים או ארונות שהידיות שלהם עבות כרס. זה ייצור בליטה עודפת וימקד את תשומת הלב בשולי החדר במקום במרכזו. בבית קטן מוטב לעבוד עם רכיבים קטנים, ידיות טלסקופיות בדלתות ובארונות ומסגרות/משקופים דקים ככל הניתן. לעומת זאת, כאשר החדר מאד גדול יש להתמקד ברכיבים בינוניים/גדולים על מנת ליצור אלמנט שאכן ישפיע על העיצוב ולא יעמוד בחדר לחינם מבחינה זו. מאד כדאי, בעת עיצוב בתים מעוצבים, לערוך מדידות מראש של האוביקטים המועדים לקנייה ולבחור אותם בצורה מושכלת בלבד.