מדריך לפתיחת עסק – מוגש מטעם חברה המתמחה באימון עסקי

במאמר זה תוכלו ללמוד כיצד לפתוח את העסק העצמאי הראשון שלכם. במידה וכבר יש לכם עסק משלכם, תוכלו לרענן את הידע הקיים ולחדד את התנהלותכם במסגרתו על מנת להפכו לפורה במיוחד. כשפותחים עסק יש לחשוב, בראש ובראשונה, על שפע. כשאתם עובדים שכירים, אתם נמצאים ברשת ביטחון, שבישראל יש לה משנה תוקף המתבטא בביטוח לאומי, פנסיות ומשכורת קבועה כפונקציה של מקצוע ולא של תפוקה ומאמץ מכירות. כאשר אתם עצמאיים, הכל תלוי בכם, אבל רק במסגרת עצמאית ניתן להגיע לחופש כלכלי שתוצאתו היא שפע גדול בהרבה מזה של רוב העובדים במשק. כיצד יש לבחור את תחום העיסוק ולאן כדאי לנווט את העסק?

בחרו את תחום העיסוק בעסק שלכם – כך תעשו זאת ביעילות ובקלות

הדרך המומלצת ביותר לעשות זאת היא פשוט לעשות סיעור מוחות לגבי טיבכם במיומנות או חומרי מידע מסוימים. זה יכול לנבוע ממשהו שלמדתם במוסדות לימוד או במוסדות לימוד גבוהים, מכישרון טבעי או מכל תחנה אחרת בה הכשירו אתכם לעסוק או להיות בעלי ידע באיזשהו נושא. תחום העיסוק צריך להיבחר על פי תשומות ולא בהכרח על פי תפוקות: אם ישנה מיומנות שיש לכם בה ידע, אתם יכולים לייצר בה תפוקות אך היישום שלה אינו איכותי ואינו מושך אתכם עוד, מוטב לעבור לתחום עיסוק אחר שישרה בכם הנאה. במקרה כזה, פתיחת עסק צפויה להיות משמחת ואטרקטיבית במיוחד.

יזמות עסקית בעסק החדש – כך תתוו אותה

כעת עליכם להתוות יזמות עסקית בעסק. את זה עושים על ידי חלוקת תחום העיסוק שלכם למוצרים ושירותים כאשר חלק מהם ניתנים בזמן אמת באופן פרונטלי וחלקם ניתנים בצורה מקוונת באינטרנט. לדוגמה, אם בית העסק הוא חנות אלקטרוניקה, ניתן למכור מוצרים אלקטרוניים ובמקביל למכור דרך הרשת מדריכים ומקבצי טיפים לבחירת מוצרים אלקטרוניים, חיסכון בחשמל והמלצות על תיקונים. במסגרת קורס יזמות עסקית לומדים כיצד לבצע משימות אלה ללא קושי.

אופק עתידי – שדרוג מעמדכם כעוסקים

סביר להניח כי אם בחרתם בעיסוק פיזי או כזה שמצריך מאמץ, לא תרצו לעסוק בו בגיל מבוגר לאחר שנים רבות של עבודה פורייה בו. אז, בהחלט ניתן לומר כי במסגרת מדריך לפתיחת עסק אשר מובא לפניכם יהיה זה פספוס אם לא ייכתבו בו עצות להתוויית עתידו של העסק בגילים אלו. אנו ממליצים למכור בעיקר שירותים ומוצרים מקוונים דרך האינטרנט, או לעבוד פרונטלי על בסיס העסקת כוח אדם תחתיכם. ניתן לשלב בין 2 גישות אלו.