מדריך יעיל ושימושי על פינות אוכל מעוצבות

תחום עיצוב הבית ובפרט פינות אוכל מעוצבות, הוא תחום רחב שנועד ליצור הלימה אסטטית והרמוניה ויזואלית בין חלקים שונים של חלקים בבית. פינות אוכל מעוצבות שמתאימות היטב לבית, שונות באופן ניכר מפינות אוכל שלא הותאמו מבחינה עיצובית. הדבר מורגש גם למי שאינו איש או אשת מקצוע. כדי לבחור פינת אוכל מעוצבת באופן הטוב ביותר שיענה גם על הצורך ביעילות (חסכון במקום, התאמה מבנית לבית וכו') וגם על הצורך האסתטי, הכנו מאמר מתומצת על הנושא. ניתן לקחת ממנו כמה וכמה טיפים גם לגבי עיצוב בתים באופן כללי (אם כי המתעניינים בנושא בתים מעוצבים יצטרכו כמובן לפנות למקור ייעודי לתחום זה).

שימו לב לבית העסק שאליו אתם פונים

לפני שאתם חושבים על הריהוט עצמו, אתם צריכים לפנות למקום שיש לו מבחר רב של אפשרויות. בפרט עדיף שזה יהיה מקום שעוסק רק בתחום זה ולא מקום שמוכר ריהוט כחלק ממגוון רב של פריטים. שימו לב שבית העסק מתמחה בתחום של פינות אוכל מעוצבות, שהוא עובד עם מספר לקוחות גדול, שיש המלצות חיוביות לגביו, שהשירות אותו אתם מקבלים הוא טוב, אלה לא דברים של מה בכך, הם מצביעים על כך שבית העסק הוא רציני וכך גם התוצאה הסופית תהיה רצינית ולא חובבנית.

חיסכו במקום כמה שניתן

בחרתם במקום שמתמחה בתחום עיצוב בתים בכלל ובתחום פינות אוכל מעוצבות בפרט? עתה עליכם לבחור בריהוט עצמו. הדבר החשוב ביותר הוא חסכון במקום (מה שבפועל מתרגם לבית גדול יותר, למעשה). כך למשל מומלץ לכם לשקול לרכוש שולחן עגול נפתח, משום שהוא תופס פחות מקום משולחן מלבני למספר זהה של יושבים. שימו לב גם למקום שתופסים מקומות הישיבה (אם כי ההבדלים ביניהם מבחינת חסכון במקום הם בדרך כלל פחות משמעותיים מההבדלים בין השולחנות השונים).

הקפידו על הלימה בין השולחן לכיסאות

רצוי שהשולחן והכיסאות יהיו באותו העיצוב. העיצוב הזה יותאם כמובן לשאר הבית ובפרט לחדר פינת האוכל. אם פינת האוכל נמצאת באותו חדר יחד עם הסלון, רכשו כורסאות מעוצבות אשר יתאימו אף הם לפינת האוכל וכך תשלימו את מראה החדר כולו.