כמה טיפים שיעזרו לכם להאריך את תוחלת החיים של מצבר הרכב שלכם

מצבר הוא למעשה הלב של הרכב. בלעדיו, מערכת המכונית שלנו תיכשל, לא משנה כמה חזקים ועמידים החלקים המכניים האחרים שכן מצבר הרכב הוא זה שמספק את האנרגיה הדרושה כדי לשמור על המנוע של הרכב. עם זאת, בדיוק כמו הלב האנושי, גם מצבר לרכב חשוף לבלאי, מה שהופך תחזוקה נכונה של המצבר להכרח וככל שתדעו לשמור על המצבר שלכם בצורה נכונה יותר, כך תוכלו להאריך את החיים שלו.

תוחלת חיים ממוצעת של מצברים לרכב

לאקלים תפקיד בלתי נפרד בקביעת תוחלת החיים הממוצעת של מצברים לרכב. נסיעה במזג אוויר חם כבר משחררת רמות חום גבוהות, שגובות מחיר מהאנרגיה הכוללת של המצבר. זה מסביר מדוע מצברי רכב בשימוש במדינות טרופיות מחזיקים בדרך כלל רק שנתיים וחצי – נתון שהוא קצת פחות ממחצית מתוחלת החיים הממוצעת של מצברים לרכב באזורים קרים יותר.

אמנם האקלים הוא גורם בלתי נשלט, אך עדיין ישנן מספר דרכים שבהן תוכלו להאריך את חיי מצבר המכונית שלכם כך שלא תצטרכו להזמין בכל תקופה קצרה מצבר עד הבית ולהחליף את המצבר בתדירות גבוהה מידי, ואחד הטיפים החשובים ביותר שנוכל לתת לכם הוא פשוט – לבצע בדיקות תקופתיות של מצבר הרכב שלכם.

אל תוותרו על בדיקת הרכב באופן קבוע

אלמנטים מתכתיים כמו החיבורים של המצבר נוטים לקורוזיה. למרות שקורוזיה היא תהליך טבעי שלא ניתן למנוע, אם מבצעים טיפול נכון וניקוי בזמן ניתן לשלוט על כך ולשמור על תחזוקת המצבר לאורך זמן רב יותר. לכן, במיוחד לאחר שעברו השנתיים – שלוש הראשונות של המצבר, כדאי לבצע בדיקה אחת לחצי שנה, לנגב כל אזור קורוזיה עם תמיסות אלקליות או חומציות ולמרוח חומר ייעודי בכדי למנוע היווצרות קורוזיה חדשה.

כך תוכלו להאריך את חייו של המצבר שלכם ותוכלו לעשות בו שימוש ממושך יותר לאורך זמן בצורה טובה ומוצלחת.