כל מה שחשוב לדעת על שאיבת דלק שגוי

תדלוק לא נכון של המכונית שלכם עלול להפוך לנזק יקר מאוד אם אתם מנסים לנהוג בה, ולכן אם מילאתם בטעות את סוג הדלק הלא נכון ברכב שלכם, שירות שאיבת דלק שגוי הוא השירות הנכון עבורכם.

ככל שזה נשמע לכם מוזר, זה קורה כמעט בכל יום ולנהגים רבים כבר קרו מקרים כאלו, בין אם זה דלק אותו הם מילאו בעצמם ובין אם המתדלק בתחנת הדלק טעה. ערבוב בנזין בסולר זה לא סוף העולם כל עוד אתם מבינים את הטעות לפני שהתחלתם לנסוע ברכב. במקרה כזה תוכלו להזמין שירות של שאיבת הדלק וסיום העניין, אך הנזק האמיתי יכול להתרחש כאשר אתם נוסעים על דלק שאינו מתאים למנוע, מה שיכול להסתכם בנזק למנוע של אלפי שקלים ואפילו הרס מוחלט שלו.

באילו רכבים יכולה לקרות הטעות הזו?

רוב תקריות התדלוק השגוי מתרחשות כאשר דלק מוזרם בטעות למכונית דיזל. קשה יותר לתדלק הפוך, דיזל במכונת של בנזין, מכיוון שלמשאבות דיזל יש חרירים רחבים יותר שאינם מתאימים לצווארי מילוי מכוניות בנזין חדשות.

מקובל להסכים שניתן לערבב עד 5 אחוז בנזין לדלק סולר ללא השלכות משמעותיות ולכן אם גיליתם שניה לאחר הלחיצה על כפתור התדלוק, תוכלו לסיים את העניין בקלות רבה יותר. אם אין מקום במיכל למלא אותו בדיזל ביחס של 95 אחוזים הנדרשים, יהיה צורך בהזמנה של שירות שאיבת דלק.

מה אסור לעשות במקרה של תדלוק שגוי?

סיבוב של המפתח או התנעת רכב לאחר מילוי דלק שגוי, היא הטעות הגדולה ביותר שאתם יכולים לעשות במצב הזה, שכן גם אם אתם לא ממש מתניע את המנוע, הדלקת האורות בלוח המחוונים עלולה לגרום למשאבת הדלק להתעורר לחיים והדלק יתחיל להיות מוזרם, מה שיצריך גם שאיבה וגם ניקוי ושטיפה של צינורות ומיכל הדלק. ואם הדלק השגוי יגיע עד המנוע – הנזק יהיה משמעותי מאוד.

אז מה כן צריך לעשות? פשוט להזמין איש מקצוע ותיקונים נייד שיבצע שאיבה של הדלק השגוי במקום ויאפשר לכם להמשיך את שגרת היום שלכם בצורה טובה.