כל מה שאתם צריכים לדעת על עצמאי שכיר בחברת וולט

עצמאי שכיר בחברת וולט הוא אדם שעובד בוולט אך לא צריך להנפיק חשבונית מס. העבודה נחשבת לו כתלוש משכורת נקי ממיסים, למעט אלו שחייבים בתיאום מס (למשל אם הוא עובד בעבודות אחרות, במקביל). מה שבטוח, הנפקת קבלות וחשבוניות מס לוולט תוביל אתכם לרף כה גבוה של מיסים בדו"ח המסכם בסוף השנה, שמוטב לרשום את העבודה הזו כשכירה. כיצד עושים זאת? להלן כל מה שתצטרכו לדעת על רישום במעמד עצמאי שכיר את המשרה העצמאית בוולט.

ניגשים לחברה שהמומחיות שלה היא עצמאי שכיר ונרשמים כעובדים שלה

זה לא כרוך בראיון, מבחן או פרוצדורה אחרת, למעט דיווח על מקום העבודה שמעסיק אתכם כפרילנסרים, במקרה שלכם, וולט. הרישום מתבצע גם עבור העובד וגם עבור מקום העבודה שמעסיק אותו, וולט שליחויות. העובד מצטייד בפרטי הבנק של חברת עצמאי שכיר ומעתה הוא רשום בביטוח לאומי כשכיר בחברת עצמאי שכיר. הפרטים מועברים לחברת וולט, שצפויה להעביר את הכסף בסוף החודש לעצמאי שכיר.

הכסף מועבר לעובד בניכוי מיסים, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות ושכר טרחה על השירות

הכסף מועבר לעובד בתלוש משכורת מדווח, עם מספר תיק ניכויים של חברת עצמאי שכיר לשם עריכת תיאום מס מול מעסיקים אחרים. הניכויים שמתבצעים בתלוש כוללים בין היתר את שכר הטרחה על השירות. הוא מורכב הן מדמי טרחה בלבד, וזה יתרון על פני חברות עצמאי שכיר אחרות, משום ששם גובים גם דמי מעביד. מה שאנו ממליצים לעשות הוא לפתוח קרן פנסיה פרטית ולהפריש לשם את כספי הפיצויים שלכם. בחברות אחרות, מנכים דמי מעביד בנוסף לפתיחת קרן פסיה שכזו וכאן גלום היתרון של חברת עצמאי שכיר זו. משלמים את המינימום הנדרש, דמי הטרחה, בגובה 5% מהשכר.

עריכת תיאום מס עם משרות אחרות

לא צריך לגשת לפקיד השומה או לאתר רשות המיסים באינטרנט כדי לערוך את התיאום. הוא נערך על ידי נציגי חברת עצמאי שכיר עבורכם. מי שזקוק לגיבוי מילוי תיאום מס וולט יכול לפנות לצוות יועצי המס בחברה שיסייעו במילוי תיאום המס והגשתו לפקיד השומה לעריכת מיפוי ניכויי מס מתואמים בין המשרות.