כל מה שאתם צריכים לדעת על עבודה בתור עצמאי שכיר

הגדרת שעות העבודה בעצמך, להיות הבוס של עצמך – נשמע מושך? אלו הן חלק מההטבות בלהיות עצמאי. עם זאת, עבודה עצמאית אינה חפה מאתגרים. למרות שהיכולת לשלוט על עצמך נשמעת זוהרת על פני השטח, להיות הבוס שלך דורש עבודה קשה, מסירות ומיקוד – ללא ערובה לשכר, הטבות או הצלחה בתחום שלך.

וזה היתרון בלהיות עצמאי שכיר. בצורה הזו למעשה יש לכם איזו שהיא התחייבות לעבודה מידי חודש, אך עדיין אתם לא שכירים של אף עסק, מנפיקים חשבונית לשכיר בעצמכם ושולטים על הזמן שלכם ועל רמת ההשקעה שלכם.

האם זה כדאי?

לעבודה עצמאית יש יתרונות וחסרונות שיש לשקול היטב לפני שמתחילים בבחירת הדרך הזו לחיים שלכם.

היתרונות של להיות עצמאי:

  • עבור רוב האנשים העוסקים בעבודה עצמאית כקריירה, תחושת העצמאות והאוטונומיה לגבי אופן העבודה ומתי הם מהיתרונות הגדולים ביותר. בהתאם לאופי עבודתם, עצמאים יכולים לעתים קרובות לשלוט בשעות שלהם, היכן הם עובדים, וכיצד להשלים את עבודתם בצורה הטובה ביותר.
  • אם אתה עצמאי, כנראה שאתה גם חובש כובעים רבים. אתה אחראי על המוצרים והשירותים שאתה מוכר – ואתה מנהל גם משימות אדמיניסטרטיביות, שיווק ותפעול ולמעשה – משעמם לא יהיה לך.
  • לעובדים עצמאיים אין מגבלה ספציפית לכמה כסף הם יכולים להרוויח. בין קביעת התעריפים שלהם, לבין קבלת כמה שפחות או כמה לקוחות שהם רוצים, לעובדים עצמאיים יש בדרך כלל פוטנציאל השתכרות גדול יותר מעובדים לפי שעה או שכירים שיש להם פחות שליטה על כמה כסף הם מביאים הביתה.

חסרונות של להיות עצמאי:

  • כפי שהזכרנו קודם, עם כוח גדול באה אחריות גדולה. עבודה עצמאית יכולה להיות מאתגרת, כאשר חוסר הכנסה עקבית הוא עניין שכיח. עבור אלה שהכנסתם תלויה ביכולתם להחתים לקוחות או למכור מוצרים שעדיין אין להם בסיס לקוחות חזק, הרווחים יכולים להשתנות מאוד במהלך חודש איטי או מחוץ לעונה.
  • עובדים עצמאיים אחראים לרוב להבטחת וניהול ההטבות שלהם, לרבות שירותי בריאות, חיסכון פנסיוני וחופשה בתשלום. זה יכול להיות מסובך במיוחד עבור בעלי עסקים אשר אחראים גם על ניהול ההטבות הללו עבור העובדים שלהם.
  • הדרישות של ניהול תחומים שונים בעסק (חוץ מביצוע משימות הקשורות למיומנות מסוימת או למקצוע מסוים) יכולות להרגיש מכריעות עבור עצמאים.