כך תסדירו תיאום מס וולט עם מקומות עבודה נוספים בהם אתם מועסקים

עבודה בוולט, חברת השליחויות הזרה הגדולה בישראל, היא למעשה נתח-שותפות. המשמעות היא שהעובד לא מקבל תלוש משכורת אלא כסף באופן ישיר לחשבון הבנק, עליו הוא צריך להנפיק קבלה, ואם הוא עוסק מורשה, אז גם חשבונית מס לחיוב במע"מ בסוף השנה. היות וחברת וולט היא מאד רווחית, גם השליחים עובדים ומרוויחים לא מעט. הדבר יגרום לכך שאם תעשו מה שהנהלת החברה מבקשת לאשורה, תירשמו כעצמאיים ותספקו חשבוניות וקבלות, אתם צפויים להיות מחויבים אלפי שקלים מיסים בסוף השנה. מהו הפתרון לכך?

מומלץ להירשם לחברה שתקלוט ותדווח על הכסף במקומכם

החברה הזו תהיה המעסיק שלכם על הנייר במס הכנסה. היא תנפיק לכם תלוש משכורת הכולל מספר תיק ניכויים. הסכום שהרווחתם בוולט יופרש לכם דרכה לחשבון הבנק לאחר שהיא קיבלה אותו מוולט והנפיקה לה חשבונית מס. המחיר כולל בתוכו רווח יזמי לחברה שאצלה אתם "מועסקים" ולעתים הוא עשוי לכלול גם דמי מעביד.

כך תבחרו את החברה שתנפיק לכם תלוש משכורת בוולט

חברה שהופכת אתכם לאנשים עצמאיים שכירים, עצמאיים שבפועל רשומים כשכירים, צריך לדעת כיצד לבחור. עצמאי שכיר, כמו כל עובד אחר במשק, צריך לשאוף לדבר אחד ואין בלתו: לשלם כמה שפחות. לא מדובר באמת במעסיקים, הם לא מתראים אתכם ולא שומעים עליכם ביום יום למעט ביום הרישום לשורות החברה. לכן, הדבר היחיד שצריך להיות לכם אכפת ממנו הוא כמה תשלמו. התשלום לכזו חברה מחולק ל- 2: רווח יזמי ודמי מעביד. בחברות שלא גובות דמי מעביד אלא רק רווח יזמי אתם צפויים לשלם כ- 3% מההכנסה שלכם, בעוד בחברות שגובות דמי מעביד זה עשוי להגיע ל- 5-7% ממנה. לכן, איתור חברה שלא גובה דמי מעביד הכרחי לחיסכון החודשי שלכם.

חברה שמתאמת לכם מס ומדווחת על הכנסה עצמאית לרשויות בסוף השנה – יתרון

בחברה כזו תוכלו להסדיר תיאום מס וולט במידה ויש לכם עבודות שכירות במקביל למשרה בוולט. אם אתם עצמאיים בעבודות-המשנה שלכם, חברה זו תוכל לסייע לכם להכין את הדו"ח השנתי ואת הצהרת ההון ה- 5 שנתית ולהגיש אותם לרשויות המס כחוק. בכך, תוכלו לחסוך בתשלום ליועץ מס ולהסדיר את כל חובותיכם הדיווחיות לרשויות האוצר.