ירי ביונים – כל מה שחשוב לדעת

יונים מלכלכות מבנים וכל מיני מזיקים עלולים לנדוד מהקנים שלהם לתוך המבנים.  יונים נושאות מגוון מחלות כמו אורניתוזיס, ליסטריה ו-E-coli שעלולות לעבור לאדם לא רק מהצואה של היונים אלא גם מהציפורים עצמן. לאחר שהצואה של היונים מתייבשת, היא יכולה להשתחרר לאוויר בחלקיקים קטנים, מה שעלול להוביל לבעיות בדרכי הנשימה כמו פסיטאקוזיס אצל אנשים המתגוררים בסביבה.

אם לא די בכך, צואת יונים היא חומצית ועלולה לשחוק מתכות, אבן ולבנים וחומרי הקינון שהיונים משתמשות בהן עלולים לחסום ארובות, צינורות ומרזבים, ולגרום לבעיות אפשריות עם פחמן חד חמצני ולנזק למבנים כאשר המים עולים על גדותיהם מהמרזבים החסומים.

לכן, אם אתם סובלים מיונים רבות בסביבת המגורים שלכם, אתם חייבים לעשות כל מה שאפשר על מנת להיפטר מהמזיקים הללו כמה שיותר מהר, ואחת השיטות היעילות ביותר להרחקה שלהם ועל מנת לגרום להן להתרחק מהסביבה היא באמצעות ירי ביונים.

יצירת אזור סכנה

ירי ביונים הוא לא ירי קטלני שנועד להרוג את היונים אלא ירי ברובה אוויר אשר המטרה שלו היא לגרום ליונים לחשוב שיש סכנה בסביבה עבורן. ליונים יש זיכרון טוב מאוד ולכן אם הם יבינו כי מדובר באזור מסוכן להן, הן יתרחקו מהסביבה ולא יתקרבו לשם יותר, וזהו הפתרון הטוב ביותר להרחקה של יונים מאזורי מגורים.

מי יכול לבצע ירי ביונים?

ירי ביונים היא פעולה שלא כל אחד יכול לבצע. בכדי לבצע ירי ביונים צריך להיות מדביר מיומן ומקצועי בשיטה הזו אשר יוכל לבצע את הפעולה מבלי לגרום לנזק ממשי ליונים או לסביבה ובלי לפגוע בבני אדם או ברכוש, ולכן אם אתם רוצים להרחיק את היונים מסביבת המגורים שלכם אתם חייבים לפנות אל מדבירים מקצועיים ומומחים בתחום.

אל תתפשרו על כך. אולי בטווח הקצר זה יראה לכם כמו הוצאה כספית משמעותית אך לטווח הארוך זה ישתלם לכם הרבה יותר מאשר להוציא סכומי כסף גדולים מאוד על תיקוני הנזקים של היונים או חלילה – להתמודד עם בעיות בריאותיות של בני הבית.