ייצור שלטים לחירום – כל המידע

כשאתם אחראיים על מבנה, עסק או מוסד, אתם צריכים לדאוג שיהיו בו פתחי חירום. אין מדובר בבית הפרטי שלכם, אלא במקום עבודה מעסיק עובדים, במוסד ציבורי ובכל מקום שאתם אחראיים על אנשים נוספים בשל היותכם אחראי המקום. ייצור שלטים המיועדים לחירום יכול להתבצע רק על ידי חברות שמתמחות בייצור שלטי חירום. כיצד תדעו שפניתם לישות הנכונה והשלטים שאתם זקוקים להם בדרך?

כיצד נוודא כי חברת ייצור שלטים היא חברה שמייצרת שלטי חירום?

יש לעבור על העבודות שלה ולבדוק אלו שלטים מעסיקים אותה. אם היא מייצרת שלטי אזהרה מפני מקום מסוכם או מועד, שלטי יציאות חירום וכן שילוט כיבוי אש – משמע שמדובר על חברה שמייצרת שלטי חירום. אם מדובר על חברה שמתמחה בייצור שילוט פולט אור משמע שמדובר על חברה שיכולה להיות לכם לעזר בנושא שילוט החירום.

מה דורש התקן מבחינת שילוט חירום?

במפעל חומרי בעירה או חומרים מסוכנים מבחינה כימית חשוב שהמתחם בו נמצאים החומרים יעובה בשלטי אזהרה. באתרי בנייה במקומות המסוכנים חשוב שיהיו שלטי אזהרה. במקומות בהם יש ציוד ידני לכיבוי אש יש להציב שילוט כיבוי אש. במקומות בהם מחויבים לבנות יציאת חירום יש להציב שילוט פולט אור שמורה כי זו היציאה המדוברת. יש גם לשרטט קו שילוט מדריך שינחה את עוברי האורח הנמלטים אל עבר יציאת החירום לכל אורך המסלול אליה.

כיצד אני כבעל אחריות על מבנה אדע איזה שילוט לשים?

עליך להתייעץ עם מומחה בטיחות שינחה אותך לגבי כך, חשוב שהמומחה יגיע מחברה שעובדת לפי התקן ויודע בדיוק מה לייעץ לך. חשוב להישמע להנחיותיו ולהזמין ייצור שלטים בהתאם לכך. בכך, תוכל להבטיח בטיחות מקסימלית במבנה בכל הרבדים.

כיצד ניתן לדעת מהן המידות של השלטים?

בקשו ממומחה הבטיחות לאפיין לכם. ניתן גם להיוועץ עם נציגי חברת ייצור שלטים. בכך, תקבלו שילוט פולט אור במידות הנדרשות לכם: שילוט כיבוי אש למוצרי כיבוי,, שילוט אזהרה, שילוט ביציאת החירום, ועוד. מאד חשוב להתייעץ כמה שיותר לפני הזמנת עבודה על מנת לוודא שאתם בכיוון הנכון בהקשר לכך, על מנת שהשלטים הנכונים והתקניים הם אלו שבסוף תיהנו מהם.