טיפים שיעזרו לכם להפחית את צריכת החשמל של המקרר לרכב שלכם

יש לכם מקרר לרכב שמשמש אתכם גם לטיול קמפינג ומחנאות? אם כן, הגעתם אל המקום הטוב ביותר. אין ספק כי למי שנמצא שעות ארוכות על הכביש, או אנשים שנהנים מטיולי שטח, מקרר לרכב הוא פינוק אמיתי. אך יחד עם זה, חשוב להבין כי ברגע שאתם מחוץ לבית ולרכב אתם נתונים לחסדי קיבולת המצבר ברכב והתפוקה של פאנלים סולאריים או גנרטור רועש, לכן חשוב למזער את צריכת החשמל הנוכחית שלך ככל האפשר.

אז איך תוכלו לעשות זאת?

  • קררו מראש את האוכל שלכם – הקפידו על כך שהמזון והמשקאות יהיו קרים לפני שאתם מכניסים אותם למקרר. השתמשו במקרר המטבח הביתי שלכם כדי לקרר הכל לפני שאתם אורזים לטיול או לנסיעה כך שהם לא יהיו בטמפרטורה המצריכה מאמץ רב מאוד מהקרר כדי לקרר אותם.
  • השתמשו בכיסוי – אביזר חשוב אך לפעמים אופציונלי, כיסוי תרמי מספק בידוד נוסף, משפר את יעילות האנרגיה ובנוסף לזה, כיסוי גם מגן על המקרר מפני מכות, שריטות ונזקים אחרים.
  • הוציאו את המקרר מהרכב – הטמפרטורה ברכב יכולה לטפס במהירות כאשר הוא חונה מה שיגרום למקרר להגיע למצב בו הוא צריך להפעיל הרבה יותר מאמץ בכדי לעבוד בצורה תקינה. אם אפשר, הוציאו את המקרר מהרכב אם אתם לא הולכים לשום מקום לזמן מה, כמו בלינת לילה בקמפינג. אם זה לא מעשי אז נסו להחנות בצל ולהשאיר את החלונות פתוחים כדי למנוע עליית טמפרטורה קיצונית בתוך הרכב.
  • מלאו את המקרר – למקרר מלא יש מסה תרמית גדולה יותר, כך שהמדחס מופעל ומכבה בתדירות נמוכה יותר, תוך שימוש בפחות חשמל. גם אם אין לכם הרבה מזון או משקאות לאחסן בו, השתמשו בקרחונים אשר ישמרו על הקורס ויסייעו לו לחסוך בחשמל.
  • אם אתם לא זקוקים לו, כבו אותו – אם אתם נוסעים בלילה קר או חונים ללינת לילה באזור שנעשה קר מאוד בלילה, ייתכן שתוכלו לכבות את המקרר למשך הלילה מבלי להשפיע הרבה על הטמפרטורות הפנימיות וכך להפחית את צריכת החשמל.