טיפים שימושיים שיעזרו לכם לשפר את חיי המצבר של הרכב שלכם

מצבר הוא הבסיס והלב של כל רכב והוא זקוק לתחזוקה נכונה כדי להמשיך לשרת אתכם לאורך זמן. כיום, עם כל החידושים החשמליים המתווספים לרכבים, המצברים נושאים הרבה מהעומס בכל הנוגע לאספקת ביצועים רבי עוצמה על הכבישים ולכן, כדי להבטיח שהרכב שלכם ימשיך לתפקד בצורה טובה, אתם חייבים לדעת כיצד לתחזק את המצבר שלכם.

חשוב לציין – אם אתם כבר מבחינים בסימנים המעידים על החלשות של המצבר, כדאי להזמין מצבר עד הבית מוקדם ככל האפשר ולהחליף אותו. אל תחכו לרגע שבו תתקעו בצד הדרך, זה בדרך כלל יקרה ברגע הכי פחות מתאים!

ומה תוכלו לעשות כדי לשמור על המצבר שלכם לאורך זמן? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

טיפים לשימוש ממושך במצבר הרכב

  1. ודאו תמיד שאתם מקבל מצבר מתאים לרכב שלכם – המצבר לא רק צריך להתאים פיזית לתוך הרכב, אלא גם צריך להיות מסוגל לעמוד בדרישות הכוח עבור החשמל של הרכב כדי שלא יקרוס תחת העומס.
  2. נקו את הרווחים במסופי המצבר – עם הזמן, אבק וקורוזיה מצטברים על מסופי המצבר ובכך משפיעים על הביצועים והעמידות שלו. מומלץ לנקות את המסופים עם מטלית יבשה פעם בתקופה כדי להבטיח זרימת חשמל חלקה דרך המסוף ולהאריך את חיי המצבר.
  3. היזהרו מפריקה עצמית – מצברים לרכב מתרוקנים עם הזמן. יחד עם זאת, להשאיר את המכונית ללא שימוש זמן מדי יכול להוביל לפריקה עצמית של המצבר ולרוקן את כל הכוח שלו וייתכן שהרכב כבר לא יניע ולכן חשוב להניע אותו בכל מצב אחת לכמה ימים.
  4. השתדלו לא להשתמש ברכיבי חשמל כאשר הרכב עצמו לא מונע – שימוש במערכת המוזיקה, האורות והמזגן כאשר הרכב עצמו לא מונע לגמרי ולא בשימוש, יוצר עומס רב על המצבר ולכן חשוב מאוד, במיוחד ברכבים ישנים, לוודא שכל הרכיבים החשמליים הללו כבויים כאשר אתם יוצאים מהרכב.

ואם בכל זאת נתקעתם, פשוט הזמינו מצבר לרכב עד הבית ובצעו החלפה מהירה ונוחה.