טיפים מקצועיים לתכנון סלון עם כורסאות מעוצבות

העיצוב של כל סלון, בכל בית, מאוד חשוב על מנת שהחלל בו אתם פועלים ייראה יוקרתי וישדר פוזיטיביות לאורחים. עיצוב סלון הוא נושא שחשוב מאד לחקור מקרוב, במיוחד אם אתם רוצים ליצור בית מרשים ומיוחד, ועל כן גיבשנו לכם מספר טיפים משמעותיים אשר יסייעו לכם בדקורציה של חדר זה.

טיפ מס' 1: גבשו תבנית דקורטיבית לבית

אם הבית כבר מעוצב, וכבר גובשו לו קווי מתאר דקורטיביים, מומלץ ללכת על פיהם. למשל, אם הבית מכיל את הצבע החום או האדום כגוון דומיננטי, עם ריהוט מעץ, זו צריכה להיות הגישה גם בסלון, ואם הוא מודרני ומבוסס על צבעים בהירים, ההמשכיות של זה צריכה לתפוס מקום בחדר זה. ברם, אם זה בית חדש לחלוטין, הכל פתוח. תבנית דקורטיבית מגובשת מורכבת מסגנון, הווי אומר – כפרי או בורגני. הראשון מבוסס על קווי מתאר עגולים במשקופים ובצדי החלונות, ועל פיתוחים הנדסיים על הדלתות והארונות. השני מבוסס על המלבן כצורה עיקרית במשקופים ובחלונות, עם בסיסים חלקים ומבריקים במשטחים השונים. כמו כן, התבנית הדקורטיבית מורכבת מצביון. הצביון של בתים מעוצבים מבדיל את מרקם הצבעים העתיק המבוסס על החום-אדום, ממרקם הצבעים המודרני המבוסס על הצבעים הבהירים אשר סובבים סביב הלבן-תכלת. ניתן לשלב כל צביון בכל סגנון.

טיפ מס' 2: גבשו תאורה מתאימה לסלון

עברו על רשימת הרהיטים וההחסנים שבכוונתכם לרכוש, וגבשו תאורה שתתאים בצבעים ובמרקם לתפאורתן של הספות או כורסאות מעוצבות אותן אתם משלבים בסלון וודאו כי יש לכם את השילוב הנכון והמדויק ואת האיזון הנכון.

טיפ מס' 3: גבשו מידות ויזואליות לכל רכיב שאתם מכניסים לחדר

אם מדובר בסלון קטן יחסית, עבודה עם בתי מנורה גדולים או כורסאות רחבות עלולה לחבל בעיצוב, גם אם מבחינת נפח הם מתאימים לחלל. מיקוד עודף יתהווה באותם רכיבים על חשבון יתר פריטי הבית. בחדרי סלון גדולים לעומת זאת, כאשר מתבססים על רכיבים דקים וקטנים יקרה ההפך: הם לא יזכו לקחת חלק משפיע בעיצוב המבנה. לכן, שימו לב לממדי הרכיבים שאתם מכניסים אל הבית בעת העיצוב.