טיפים לבחירת מורה פרטי למתמטיקה לגילי 13-17

אחד השירותים החשובים ביותר עבור התלמיד בחטיבת הביניים ובתיכון הוא של מורה פרטי למתמטיקה. בדומה למקצועות הספורט והנגינה, זהו תחום שאי אפשר להיות אדישים אליו: או שהרמה מאד גבוהה כבר מהשיעור הראשון בבית ספר, או שיש קשיים וצריך עזרה. כמובן שישנן גם רמות ביניים של תלמידים שמקבלים 70 ו- 80 במבחנים, אבל גם עבורם עזרה זו נדרשת כי חוסר הכוונה או תרגול מספקים עלולים להביא להידרדרות. אם אתם, כהורים, חשים שהילדים שלכם מבולבלים מהחומר הנלמד וזקוקים לסיוע בו, צרו קשר עם מורה פרטי למתמטיקה שיסייע בהכנות למבחנים השונים.

טיפ מס' 1 – עבדו על בסיס המלצות

בדרך כלל מורה טוב למתמטיקה יפעל בכמה אזורים שונים הסמוכים זה לזה וכמעט כל הלקוחות יהיו מרוצים. לכזו דמות מומלץ לכם לפנות בחפשכם אחר מורה פרטי. מורה פרטי למתמטיקה צריך להיות בקשר טוב עם התלמיד אותו הוא מלמד, ולהעביר לו את החומר בצורה טובה ומובנת. במידה והתלמיד אינו חש הבנה, גם אם מדובר על מורה מומלץ, יש לחפש מורה אחר אותו הוא כן יבין.

טיפ מס' 2 – היעזרו במפרטי המודעות של המורים השונים

ישנם מורים שמתמחים יותר בהסברת גיאומטריה וישנם מורים שההתמחות שלהם היא יותר באלגברה. כמובן שרוב המורים ידעו להסביר לתלמידים את 2 סוגי החומרים, בעבדם במקצוע הוראת המתמטיקה. ברם, במידה והתלמיד מתקשה רק באחד מהנושאים, יותר ממומלץ להכווין אותו למורה שמצהיר שהוא מתמחה באותו תחום על מנת שההסבר יהיה מובן ופרקטי עבור התלמיד שמחפש להצליח בבחינות הבאות.

טיפ מס' 3 – בררו האם ניתן לשלם על שיעורים מראש, כולל החזרים

אצל מורים לא מעטים התשלום, אם מתבצע על כמה שיעורים מראש, עשוי להיות יותר נמוך מאשר לשלם בכל פעם על שיעור אחד. ואולם, התלמיד עשוי לגלות שהוא התגבר על הקשיים וכעת אינו זקוק למורה. במקרה כזה, חשוב שתהיה לכם יכולת לקבל החזר על שיעורים שלא נוצלו. לחילופין, ניתן לנצל את אותם שיעורים כדי ללמוד חומר חדש שבלאו הכי יילמד בעוד מספר שיעורים בכיתה כדי למנוע את הופעת הפערים הבאה ולהגיע מוכן לקראת לימוד נושא זה.