טיפים לבחירת חברתה למילוי טופס בקשה להחזר מס

טופס בקשה להחזר מס הוא בקשה לרשות המיסים להקל התשלום המיסים שלכם. מתי צריך למלא טופס שכזה? בישראל זה עשוי לקרות לכם ממש בכל שנה בגלל חוסר גמישות של המערכת הביורוקרטית. נדגים זאת בסיפור תעסוקתי פשוט שמלווה כמעט כל מועסק ישראלי: נניח שגיליתם שמרוב שלא התקבלתם לאף מקום עבודה אין לכם כסף ואתם נזקקים לסיוע מההורים. ואז, ביום בהיר אחד הצלחתם בקושי להתקבל למקום עבודה שמשלם לכם 3,000 ₪ בכל חודש. היות וזה מקום העבודה היחיד שלכם, הוא יירשם ברשות המיסים בתור "משרה עיקרית" עם 2.25 נקודות זיכוי. אבל אז, צברתם את הניסיון הנדרש וגיליתם שיש מעסיק אחר שמוכן לשלם לכם 6,000 ₪. כעת יש לכם 2 עבודות ואתם משולמים 9,000 ₪ ברוטו. ומה בעניין הנטו? על פניו, מן הצדק יהיה שתשלחו מכתב לרשות המיסים ובו תציינו שטעיתם, יש מעסיק שמשלם לכם יותר כסף ואתם מבקשים שהוא, ולא המעסיק הראשון, יהיה העיקרי. אבל המציאות עובדת שונה, ומכתב כזה יגרור במקרה הטוב שיחת טלפון ללא אפשרות להגיב, מטעם פקיד השומה, לפיה הוא לא משנה מעסיק עיקרי במהלך השנה. במקרה הפחות טוב הוא פשוט יתעלם מהפנייה שלכם.

המשמעות: תשלום מאות שקלים של מיסים ישירים על לא עוול בכפכם

רק משום שמעסיק שמשלם ביד רחבה הוא זה שאתם עובדים אצלו לאחרונה, בעוד המעסיק עם המשאבים הפחותים הוא הוותיק יותר, האחרון הוא העיקרי. ומהו הדין של עובד שיש לו מעסיק משנה (לא עיקרי)? תשלום של 3-15% מס. זו המשמעות. במקום עבודה שמשתכרים בו 6,000 ₪ ומעלה מדובר בסכום של למעלה מ- 600 ₪ בכל חודש. איך מחזירים 7,200 ₪ שנתיים שלא הייתם אמורים לשלם מלכתחילה?

הפתרון: טופס בקשה לתיאום מס

טופס החזר מס לשכירים הוא הפתרון למי שמצא עבודה רווחית יותר מזו שהוא הועסק בה בתחילת השנה ודיווח עליה כעיקרית. בסוף השנה, מציגים דו"ח לרשות המיסים שנעשתה גבייה שלא בצדק, ממעסיק שהיה בפועל יותר רווחי מקודמו. הדיווח נעשה בשמו של העובד על ידי יועץ מס מוסמך.

טיפ מס' 1 – עלות השירות נדרשת לבירור

כמובן שחשוב לברר מהי העלות של השירות: מחיר פיקס? אחוזים מהכסף שיינצל מרשות המיסים ויועבר לחשבונו של הנישום (שלכם)? מחיר שהוא יותר גבוה משיעור המס ששילמתם כמובן לא מצדיק את עצמו.

טיפ מס' 2 – שירותי ייעוץ ודיווח נוספים

מומלץ לברר האם במסגרת שירות מילוי טופס בקשה להחזר מס מגבים את הלקוח גם אם הוא מחליט לצאת לדרך עצמאית: מילוי דו"ח סוף שנה ומילוי הצהרת הון.