טיפים יעילים לבחירת פינות אוכל מעוצבות

בחירת פינת אוכל היא משימה שיש לבצע בזהירות. ישנם כמה שיקולים בבחירה, כגון התאמת פינת האוכל לבית, המנעות מצמצום רב מדי של שטח הבית הפנוי, התאמת פינת האוכל לטעם של דיירי הבית ועוד. לעתים רבות אנשים בוחרים פינות אוכל מעוצבות בחופזה ולאחר כמה חודשים מגלים שאולי ניתן היה לבחור פינת אוכל יפה ויעילה יותר. בדיוק לשם כך כתבנו מדריך קצר שמכיל כמה מהטיפים היעילים ביותר בנושא הרחב של בחירת פינות אוכל מעוצבות.

טיפ מס' 1: העדיפו שולחן עגול על פני מרובע

שולחן עגול תופס פחות מקום (זו סיבה רבת חשיבות, הגדלת שטח הבית ב"מחיר" של שולחן זהה מבחינת מספר הסועדים היא לא דבר של מה בכך), שולחן עגול הוא בדרך כלל נעים יותר לשימוש, בעיקר כשמדובר בעיצוב מרגיע כגון עיצוב כפרי. ניתן לבחור באפשרות של שולחן עגול נפתח, מה שיקל עליכם באירוח ובחיסכון במקום בעת הצורך.

טיפ מס' 2: התאימו את השולחן לכיסאות ולהיפך

התאמת השולחן לכסאות (ולהיפך) הוא עניין רב חשיבות בתחום של פינות אוכל מעוצבות. שולחן שאינו מתאים לכסאות ולהיפך מהווים שניהם פינת אוכל שלא תתאים לעיצוב החדר בו אתם מארחים אותה. הדבר יוצר חוסר המשכיות ויזואלית (בשפת העיצוב). לכן חשוב להקפיד על התאמה כזו. הדרך המרשימה ביותר להשיג זו היא ככל הנראה בעיצוב הכפרי (גם של השולחן וגם של הכיסאות) שמתאים כמעט לכל חדר סטנדרטי.

טיפ מס' 3: היעזרו במעצב פנים

אף מאמר על פינות אוכל מעוצבות לא יוכל לעזור לכם יותר מאיש/אשת מקצוע שיבוא לביתכם ויבחן את הפרטים באופן פרטני. מעצב פנים בד"כ מעורה בתחום של בתים מעוצבים באופן כללי ויוכל להתאים את עיצוב פינת האוכל לעיצוב ביתכם באופן כללי. כמובן שאם המלצותיו לא ייראו לכם, תוכלו תמיד לבחור באפשרות אחרת.

טיפ מס' 4: בחרו בתוצאה שאתם אוהבים

זה אולי נראה טריוויאלי, אך פעמים רבות אנשים בוחרים באפשרות מסויימת רק משום שהובטח להם שעם הזמן הם ירוו נחת מהבחירה. אל תסמכו על כך – אנשים שמתעסקים בתחומי העיצוב ובפרט פינות אוכל מעוצבות, יוכלו לעזור לכם מאד, אך בסופו של דבר זכרו שההחלטה צריכה להיות אך ורק שלכם.