חילוץ שטח מקצועי ומהיר

הרגע הזה בו הרכב נתקע והנהג מבין כי אין באפשרותו להיחלץ מהבוץ או מאדמת החול, הוא הרגע בו יש לקבל את ההחלטה הנכונה. אין זה פשוט להימנע מהחמרת המצב תוך ניסיונות ללחוץ חזק יותר על דבשת הגז ולהורות לרכב לצאת מתוך הבור. התוצאה בשטח הפוכה, הרכב רק שוקע עמוק יותר ויותר בתוך הבור. חילוץ מקצועי דורש ניסיון וציוד מתאים, אם אין ברשותכם או ברשות אחד החברים בשיירה את הציוד המתאים ואת הניסיון הדרוש כדאי יהיה לשקול להזמין חילוצי שטח מקצועיים למקום.

יש לזכור כי רכבי שטח הם רכבים יקרים, אל לכם למהר לגרום לנזקים לרכב. אין משמעות היותכם תקועים כי הנהיגה שלכם אינה מקצועית, גם הנהגים המנוסים ביותר בנסיעת שטח נקלעים לצרות דומות. מהרו להשלים את הערכת המצב וקבלו החלטות בהתאם. מה חשוב לשאול את עצמכם לאבחון המצב?

  • האם יש לי מספיק זמן לנסות לחלץ את הרכב בעצמי?
  • האם ישנם חברים באזור אשר יוכלו לסייע? האם אני מחזיק בציוד המתאים לחילוץ?
  • האם לאחר החילוץ אוכל להמשיך בנסיעה תקינה?
  • האם יש ברשותי את הציוד הדרוש ללינת שטח במקרה בו לא אצליח לחלץ את הרכב.
  • כמה עולים חילוצי דרך מקצועיים ומהיר? האם ישנה אפשרות גישה למקום לצוות החילוץ? האם יש לי דרך לשלוח את המיקום שלי לצוות?

כיצד לבצע חילוץ שטח לרכב?

רוב הנהגים אינם טורחים ללמוד את התחום, הם מדלגים על הפרקים העוסקים בחילוץ ומשערים כי במידת הצורך יוכלו להזמין חילוץ מקצועי אל השטח. הם שוכחים כי ישנם אזורים בהם הטלפונים הסלולריים אינם מצליחים להשיג כל קליטה או לפעול. לא כדאי יהיה לתלות את כושר החילוץ שלכם בטלפון סלולרי אחד קטן ושביר.

כמו כן, כדאי יהיה ללמוד כיצד לחלץ את הרכב בעצמכם בכדי למנוע המתנה ארוכה, ישנם מקרים בהם צוות החילוץ הקרוב נמצא במרחק של כמה שעות נסיעה, בכדי להמתין לצוות יהיה עליכם להיערך ללינת שטח. כדאי להקדיש מספר שעות ללימוד אודות חילוץ שטח ולהחזיק את רצועות הגרירה ואת הציוד המתאים בכל רכב.