השכרת כספת בבנק או בחברה פרטית? המומחים משיבים

כשאתם מעוניינים בשירות כמו כספת בבנק מטעמי הוזלת המחיר השנתי בהשוואה לחברה הפרטית, תחשבו שוב כמה זה עולה לכם באמת. כספת בבנק מבחינה כספית מספרית היא אכן שירות ההשכרה הזול בישראל. אבל זול אינו נמדד רק במספרים, אלא גם בתמורה שמקבלים. מיד נוכיח לכם שהיא כל כך מינימאלית, עד כי הפקדת ציוד יקר ערך בשווי עשרות, מאות אלפי או מיליוני שקלים בכזו סוג של פלטפורמה – תהווה את אחד המהלכים היקרים אשר עשיתם מעודכם.

ימי הביקורים בשנה

מנוי כספת בבנק מגביל את הלקוח ל- 20 ביקורים בשנה, לא יותר. המשמעות היא כי כל ביקור נרשם בסניף, ואם תחרגו, הפקיד שאמור לפתוח לכם את הכספת לא יעשה כן. אחד המפתחות שפותח את התא נמצא אצלו. הגבלת ביקורים ל- 20 פעמים בשנה מקשה מאד על בעל הרכוש לשלוט בו ולפקח עליו.

הגבלת שעות PER יום

בנוסף לכך שאתם מוגבלים ל- 20 ביקורים בשנה, אתם מוגבלים גם במהלך יום העסקים לשעות הפתיחה של הסניף. הסניף סגר ב- 14:00 ופתח ב- 16:30? הרכוש שלכם נעול מאחורי דלת זכוכית וסורגים, ואין שום דבר שתוכלו לעשות בנידון פרט ללחכות לשעת הפתיחה הבאה. כספת בבנק, אם כן, מחייבת אתכם להתעדכן תמיד לגבי שעות הפתיחה של הסניף.

התנערות מהלקוח במקרה של שוד

נשדד רכושך? הבנק יתנער. על פי חוק, הוא לא כפוף לחוק השומרים, ויטען שהפונקציה שהוא מילא הייתה שכירות בלבד. כמנויי כספת בבנק, תצטרכו לתבוע אותו בשביל להשיג איזשהו פיצוי. במקרים רבים, גם כשבית המשפט מזכה, זה מסתיים בהחזרת כסף שהוא משמעותית פחות משווי הרכוש שהופקד בכספת.

מסקנה: הירשמו כמנויים בחדר כספות פרטי

חדר כספות פרטי שומר היטב על הרכוש שלכם מאחורי קירות מאובטחים העשויים מבטון שיובא מחו"ל. הוא נהנה משמירה של 3 מעגלי אבטחה: הדרג החיצוני, שמורכב מבטון מזוין ומצלמות אבטחה, דרג הכניסה, שמורכב מביומטריה, מגנומטרים ושמירה אנושית, והדרג המפטרל, שמבוסס על שומרים חמושים אשר מסתובבים במבנה, ובראשם – קצין אבטחה שהמפתח לכספת שלכם (המפתח הנוסף) נמצא  בידו. מתחם כספות פרטי מבטיח שמירה אדוקה על רכושכם ומספק לכם ביטוח רכוש ותכולה של Lloyds בשווי 5,000 דולר ארה"ב על חשבון המנוי שלכם.