המדריך לבחירת רואה חשבון בהוד השרון

שירותי ראיית חשבון הינם השירותים הנפוצים ביותר הנדרשים על ידי בעלי עסקים, אנשים פרטיים או עצמאיים הנדרשים להתנהל מול רשויות המיסוי והכלכלה בישראל. אנשים רבים נזקקים לשירותיו של רואה חשבון על מנת לנהל נכון את עסקיהם הכלכליים גם אם אינם בעלי עסק או שאינם עובדים באופן עצמאי. בין אם מדובר בניהול משק בית, ניהול של עסק גדול או קטן או ניהול של חברה גדולה, שירותי ראיית חשבון הם הכרח לצורך התנהלות פיננסית נכונה.

מציאת רואה חשבון

ההיצע שלמשרדי ראיית החשבון ורואי חשבון העובדים באופן עצמאי הוא גדול במיוחד והחברה או האדם הפרטי המחפש רואה חשבון אשר יתאים לצרכיו עלול להתבלבל ואפילו לבחור בשירותי ראיית חשבון שאינם מתאימים לצרכיו הספציפיים. על מנת לבחור רואה חשבון באופן הנכון חשוב תחילה להבין מהם הצרכים ומהו הביקוש של שירותי ראיית החשבון הנדרשים.

חברה בסדר גודל גדול במיוחד תבחר בשירותי ראיית חשבון של משרד רואי חשבון המעניקים שירותים במגוון תחומים על ידי אנשי מקצוע המתמחים באותו תחום כמו מיסוי, ניהול סיכונים, בחינת כדאיות כלכלית, תכנון מס לחברות, ייעוץ כלכלי, עריכת דוחות, ניהול חשבונות וכדומה, לעומת זאת, אדם פרטי המעוניין ברואה חשבון לצורך הגשת דוחות שנתיים בלבד יכול לבחור ברואה חשבון עצמאי או במשרד ראיית חשבון קטן יותר.

שירותי ראיית חשבון

רואה חשבון יכול לתת שירותים מסוגים שונים לבית העסק או לאדם הפרטי. בין השירותים הניתנים הן על ידי המשרדים הגדולים והן על ידי רואי החשבון העצמאיים ניתן למצוא שירותי פתיחת תיקים ברשויות המס השונות, ניהול דוחות תקופתיים, ייצוג מול רשויות המס, ביצוע ביקורת פנימית, ביצוע החזרי מס, ניהול חשבונות, ליווי בפתיחת חברה וכדומה. כאמור, מתוך מגוון השירותים הניתנים על ידי רואה חשבון בהוד השרון יינתנו ללקוח השירותים המתאימים לו באופן ספציפי.

על מנת לבחור רואה חשבון חשוב לקבוע פגישת ייעוץ במהלכה יבחן רואה החשבון את הצרכים והמהות של השירותים הנדרשים ויעניק ייעוץ לגבי המשך ההתקשרות בינו לבין הלקוח.