החלפת מצבר לרכב עד הבית – מתי ולמה?

המצבר הוא אחד החלקים החשובים ביותר בכל רכב, לא ניתן להניע את הרכב כאשר המצבר אינו תקין. מדובר בתקלה משביתה ומאוד נפוצה. ישנם מקרים רבים בהם רכבים נתקעים בכבישים עקב בעיות מצבר, הבשורה הטובה היא שאפשר להחליף מצבר לרכב עד הבית או אפילו גם באמצע הדרך. רוב הטכנאים משוחחים עם בעל הרכב טרם ההגעה למקום ומאבחנים האם ישנו חשש לבעיית מצבר, אם עולה בהם החשש כי מדובר בבעיית מצבר הם מצטיידים מראש במצבר חלופי מתאים.

כאשר המצבר של הרכב מתרוקן אין כל אפשרות להניע את הרכב באופן עצמאי, אם השארתם בטעות אורות דולקים באוטו במשך הלילה כולו או כמה שעות במהלך היום, ייתכן כי תגיעו לרכב ותגלו כי המצבר ריק ואין לכם כל אפשרות להניע. אם המצבר תקין תוכלו להניע אותו שוב תוך שימוש בכבלים להנעה אותם תחברו לרכב נוסף באזור, אפשרות נוספת תהיה הזעקת שירותי מצבר 24 שעות שיבצעו עבורכם את ההחלפה באמצע הדרך.

היכן כדאי לרכוש מצבר לרכב פרטי?

יש לזכור כי מצבר אינו מיועד לשימוש חד פעמי, אם רכשתם מצבר חדש עליכם לקבל יחד עמו תעודת אחריות מתאימה. כמו כן, כדאי להקפיד לבחור מצבר תקין מתוצרת מוכרת ובעלת מוניטין. אין לרכוש מצבר לרכב ללא תעודת אחריות. בכדי למנוע מצבים של החלפת מצבר בשטח תחת לחץ כדאי לבצע בדיקת תקינות למצבר בכל ביקור במוסך וגם אם הגעתם למצב הזה, הזמינו שירות מקצועי ואמין של מוסך נייד כך שתוכלו להיות בטוחים כי הוא לא ינצל את העובדה שאתם תקועים בצד הדרך כדי לדרוש מחיר גבוה יותר.

כל רכב דורש התאמה ספציפית של מצבר, לא קיים מצבר אחד המתאים לכלל סוגי הרכבים. רגע לפני התקנת מצבר חדש ברכב כדאי לוודא כי הטכנאי אכן מספק לכם מצבר חדש עם תעודת אחריות, השלב הבא יהיה בדיקה חיצונית של המצבר בכדי לוודא כי אכן מדובר במצבר חדש.

את המצבר המשומש יבקש אתכם המכונאי להעביר לידיו בכדי שיוכל להעבירו למרכז מחזור, אסור להשאיר מצברים בשטח או להשליכם באתרי פסולת רגילים.