הובלות קטנות שלב אחר שלב

שלב א' – להבדיל בין הובלות קטנות להובלת דירה מלאה

למרות שהובלה באשר היא, עדיין מבוצעת באותו האופן בין אם היא קטנה או רגילה, כדאי לעשות הפרדה. כאשר מתכוונים להובלות קטנות, מתייחסים להובלה מצומצמת של מספר מוצרי חשמל גדולים, או מספר פרטי ריהוט מצומצם שאינו ניתן להעברה ברכב פרטי רגיל.

שלב ב' – לבדוק מה מתאים יותר

הובלה קטנה אמורה על פי חוקי ההיגיון להיות זולה יותר, שהרי המובילים סוחבים פחות פריטים, ואמורים לסיים את עבודתם מהר יותר מאשר בהובלה סטנדרטית. יחד עם זאת, עדיין המרחק, אותו ייסעו המובילים, הוא עדיין אותו המרחק וכך גם עלות הדלק הנגזרת ממנו. לכן, סביר בהחלט שלפחות חלק מחברות הובלות קטנות במרכז יעדיפו הובלה סטנדרטית מלאה, על פני הובלה קטנה, או שפשוט תיאלצו לשלם עבור הובלה קטנה, מחיר גבוה, שמתקרב מאוד למחיר של הובלה סטנדרטית מלאה.

שלב ג' – לנסות לצמצם עלויות בהתאם

בכל זאת, ניתן לחסוך לא מעט כסף, כשמדובר בהובלות קטנות. אם באפשרותכם לסחוב את פריטי ההובלה (עם או בלי עזרה של חברים), כל שנותר הוא לשכור טנדר לכמה שעות ובכך לחסוך כמה מאות שקלים לפחות.

דרך נוספת, היא לנסות להצטרף להובלה קיימת, ולשלם את החלק היחסי שלה.

שלב ד' – לוודא שמחיר ההובלה ריאלי והוגן

אם החלטתם לשכור את שירותיה של חברת הובלה לביצוע הובלה קטנה, מומלץ לבצע השוואת מחירים.

אם העדפתם לעשות זאת בעצמכם, ע"י טנדר שכור לדוגמא, כדאי להשוות בין עלות שכירות הטנדר והוצאות הדלק הנלוות, למחיר שהייתם משלמים לחברת הובלה, שתעשה זאת במקומכם, ולבדוק אם כל העניין עדיין כדאי.

שלב ה' – לחשוב מחוץ לקופסה

לצורך הדוגמא, מקרה שבו רכשתם מקרר חדש ואתם מעוניינים להיפטר מהמקרר הישן, יכול בהחלט לעניין חברות המבצעות הובלות קטנות. לרבות מהחברות בענף, ישנם מחסנים עבור פריטים ישנים, והן קונות ומוכרות ציוד מיד שנייה, כגורם הכנסה נוסף לעסק שלהן. עם קצת מזל, ניתן יהיה להרוויח כמה פרוטות עבור המקרר הישן, להוזיל את עלות פינויו, ועלות הובלת המקרר החדש.