האם ניתן לנהוג על גלגל רזרבי לאורך זמן?

נתקעתם בצד הדרך עם פנצ'ר בגלגל ונאלצתם לבצע החלפה של הגלגל אל הגלגל הרזרבי? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

היום, במכוניות החדשות, כבר אין גלגל מלא שהוא בדיוק כמו המקורי אלא גלגל מיני אשר מאפשר להמשיך להשתמש ברכב באופן זמני בלבד, עד שתגיעו אל המוסך. לכן, היום הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא פשוט להזמין פנצ'ריה 24 שעות שתגיע עד אליכם ותבצע עבורכם החלפה של הגלגל במקום.

בדיוק כמו שירות מצבר עד הבית, גם השירות הזה חוסך לכם הרבה מאוד זמן ומאפשר לכם למנוע את הנסיעה למוסך ובזבוז זמן יקר על החלפת הגלגל הרזרבי בגלגל החדש, מה שלמעשה יוצר עבודה כפולה ובזבוז זמן כפול.

אך אם בכל זאת ביצעתם את ההחלפה הזו – חשוב מאוד שתזהרו.

נסיעה על גלגל רזרבי זמני

במכוניות חדשות רבות אין גלגל חלופי בגודל מלא. במקום זאת – מטעמי מקום וחיסכון במשקל – יהיה גלגל מיני, המיועד לשימוש זמני בלבד. המילים המדויקות האלה כנראה יהיו שם על הצמיג. שימו לב למילים האלה. אל תנהגו מהר כאשר הגלגל הזה מחובר לרכב שלכם (בדרך כלל, ההמלצה היא לא לנהוג איתו במהירות של יותר מ-55 קמ"ש) והגדילו את השמירה על המרחק ביניכם לבין רכבים שנמצאים לפניכם, מכיוון שהמכונית עשויה להזדקק לזמן ארוך יותר כדי לעצור במקרה חירום ועלולה להגיב בצורה מוזרה במצב של עצירה פתאומית. בנוסף, בדרך כלל יצויין מרחק נסיעה על אותו גלגל, וחשוב לא לעבור אותו

אם יש לכם טנדר או רכב שטח, ייתכן שעדיין יש לכם גלגל חלופי מתאים (בגודל מלא), ובמקרה זה, ברגע שהוא מוחלף, תוכלו להמשיך לנהוג כרגיל. עם זאת, שימו לב – מבעוד מועד – שלפעמים ברכבים הללו לא קל להגיע אל הגלגל הרזרבי. ייתכן שהוא מותקן מתחת לרכב – ואולי תצטרכו לזחול בבוץ כדי להגיע אליו ולכן כדאי להכין את עצמכם ולהכיר טוב יותר את הרכב שלכם כדי שבעת הצורך תדעו בדיוק מה עליכם לעשות.