האם מחשבון החזר מס יכול לסייע לי להגיש בקשה להחזרי מס?

בשנים האחרונות רשויות המיסים יצאו בקמפיין לעידוד המודעות לנושא החזרי המס. דוחות מבקר המדינה, אשר העידו על עודפי גביה של מיליוני שקלים, הובילו להבנה של המדינה בשינוי המדיניות ועידוד המודעות על ידי האזרחים. לצד זאת נפתחו חברות מקצועיות אשר מסייעות לאזרחים להבין את גובה ההחזרים ולבצע את החישובים, וכך היום לא מעט זוכים לקבל החזרי מס וסכומי כסף גבוהים מאוד שכלל לא חשבו שמגיעים להם.

יחד עם זאת, החישובים הם לא פשוטים. בכדי לדעת כמה בדיוק מגיע לכם אתם צריכים להבין היטב את החוקים ואת הזכויות שלכם ולדעת לבצע חישובים מקצועיים ומדוייקים על מנת למנוע דחיות של הבקשות או עומס בירוקרטיה ולכן נועד מחשבון החזר מס.

איך עובד מחשבון החזר מס?

מחשבון החזר מס, או של רשויות המיסים או של חברות מקצועיות, הינו מחשבון המיועד לשכירים אשר אינם מחוייבים בהגשה של דו"ח שנתי למס הכנסה, ואליו אתם צריכים להכניס פרטים מלאים כמו מצב משפחתי, בני זוג, הכנסה, תקבולים והחזרים ממוסדות ממשלתיים לרבות הביטוח הלאומי, משכורות, מענקי פרישה, קופות גמל וכדומה, הכנסות נוספות, תשלומי ריביות על ניירות ערך או רווחים שונים, פקדונות וחסכונות, הכנסות משכר דירה, מידע על מגבלות של אחד מבני הזוג, ניכויים אישיים, מספר ילדים, תשלומי מזונות, מידע על תאריך שחרור מצה"ל או מספר חודשי מילואים, תקופות של לימודים ועוד.

מדובר בפרטים רבים מאוד, ולאחר המילוי שלהם תוכלו לקבל הערכה לגבי החזר המס שיכולים להיות מגיעים לכם.

האם כדאי לבצע את ההליך לבד?

כל מי שאי פעם התמודד עם רשויות המס, או רשויות ממשלתיות באופן כללי בישראל, יודע כי הליך העבודה מולן יכול להיות מורכב ולא פשוט בכלל. אם אתם רוצים לבצע חישוב החזר מס ולהיות בטוחים כי באמת החישוב מדויק ותקבלו את כל המגיע לכם, אל תעשו את זה לבד ועדיף שתפנו אל חברה מקצועית ואנשי מקצוע מומחים אשר ילוו אתכם לאורך כל הדרך.