דברים שכדאי לדעת לפני בחירת שערים חשמליים לחצר הבית

אחד הדברים שחשוב להכיר כאשר בונים בית הוא את השער החשמלי. שער חשמלי הוא מוצר שמאד חשוב להצטייד במידע אודותיו על מנת לדעת איזה דגם לבחור ומה מתאים לדירה שלכם. חשוב לדעת כי קיים הבדל בין שער מכני הנפתח עם אינטרקום לבין שער חשמלי. שער מכני הנפתח עם אינטרקום מבוסס על חיבור לשונית המנעול לאינטרקום וזה הכל. היא משתחררת כתוצאה מפקודות טלפוניות או משפופרת האינטרקום הייחודית שהוטמעה בדירתכם. שערים חשמליים לעומת זאת הם שערים שחשמל הוא שמניע אותם. אתם לא צריכים לדחוף אותם או להזיזם כי זה קורה מעצמו, ממש כמו שער של מושב, חניון או מתחם מאובטח. השער עשוי להיות קורה קונזולית אבל הוא יכול להיות גם דלת ככל הדלתות, מהודרת ויפה שפשוט נפתחת עצמאית עם מנוע אוטומטי. מה חשוב לדעת על שערים חשמליים, שלא כמו שערים מכניים על ממסר אינטרקום?

מהירות המנוע וגודל השער צריכים להיבחר ביחס ישר

שער גדול יכול להיות ניחן במהירות גדולה או קטנה. אבל שער קטן, דק וקל משקל חייב להיבחר עם מנוע קטן ואיטי בכוונה. מדוע? משום שאם תשימו בו מנוע של שער גדול הוא יטוס ויחבוט בעוברים ושבים תוך סיכון חייהם, כשאתם לא תוכלו לעצור אותו ביד, בניגוד לדרישות התקן בנושא זה. שערים חשמליים לעולם יהיו ניתנים לעצירה ביד על ידי המשתמש, וכל תרחיש אחר אינו חוקי ואינו תקני. לכן, חובה לוודא כי מהירות השער איטית ככל שהשער שאתם מבקשים לבחור דק יותר וקל משקל.

עיצוב השער – קווים לדמותו: כך תקבעו אותו

בניגוד להנחה הרווחת, לא חובה לעצב את השער על פי מראה הגדר. למעשה, מי שעושה כן לא באמת הלך לחנות שערים חשמליים אלא לחנות מוצרי אלומיניום שהתאימה לאסופה זו גם שער מאותו חומר. נצלו את העובדה שאתם בחנות בוטיק עבור שערים חשמליים מעוצבים ובחרו אותם בהתאם ללוקיישנים אחרים בחצר: מעקות מרוחקים, גרמי מדרגות, ריהוט גן מתכתי, ועוד. בדרך זו אתם תיצרו שער שייראה מאד מתאים ומגובש עם מראה החצר ומאידך ישדר עוצמה כשייראה שונה, חד ומיוחד ביחס למראה של הגדר או החומה שלצידו.