בתים מעוצבים מתחילים מהחדרים – כך תתכננו חדר שינה בצורה נכונה

בתים מעוצבים מתאפיינים בעיצוב בכל פינה – וכמובן, החל מחדרי השינה. חדר שינה מעוצב הוא חדר מגורים אשר צריך להיות משאלתו של כל דייר ושאיפתה של כל דיירת. השקעה בלתי מתפשרת בעיצוב תשיג 2 מטרות חשובות: היא תביא את החדר להיות בסטנדרטים של דומים לו בבתים שווי ערך, וגם תיצור עבורכם אווירה ביתית וחמימה. להלן מקבץ FAQ אשר ינחה אתכם כיצד לממש את העיצוב של חדר זה הלכה למעשה.

כיצד מתכננים עיצוב ראשוני של חדר שינה מעוצב?

העיצוב מתחלק ל- 2 פרמטרים: סגנון וצביון. הסגנון של חדר השינה בא לשאול שאלה כדלקמן: האם הוא יהיה בנוסח דקורטיבי כפרי או בורגני? אם מדובר בנוסח כפרי, הרי שרהיטי הישיבה והשינה בו צריכים להיות עגולים או אליפטיים, אם לא במזרנים, אז בבסיס עליו הם נמצאים. בנוסף, כל רכיב שיש בו דלתותף כמו שידה, ארון ודלת כניסה לחדר צריכים להיות עשויים עץ או פולימר משום שחומרים מסוג כזה ניתן לכופף, ועל כן ליצור בהם גילופין אומנותיים – סממן ההיכר של העיצוב הכפרי. בעיצוב בורגני, לעומת זאת, הדלתות של רכיבים אלו צריכים להיות חלקות ומבריקות. רכיבי הישיבה והשכיבה צריכים לשאוף להיות מלבניים עם קודקודים בולטים ככל האפשר. חדר שינה מעוצב, כאמור, מכיל גם צביון, וזה אומר בפשטות – האווירה בחדר. אם היא חדישה ומודרנית, צבעי הרהיטים וההחסנים צריכים להיות לבנים, ואם היא עתיקה/וינטאג' הצבעים צריכים להיות עץ, חום, כתום, אדום או צהוב.

כיצד מתכננים את התאורה בחדר השינה?

חדרי שינה בהם התאורה מעוצבת, פונקציונלית ונבחרה בדרך הנכונה הם חדרים שקל מאד לזהות. אם החדר מוקף עצים, וחסום כמעט כליל מקבלת תאורה טבעית מהשמש, ההשקעה בתאורה מלאכותית צריכה להיות רבה, תוך התבססות על אור חזק עם מנורה שצורכת הספק חשמלי רב. לעומת זאת, אם החדר חשוף לאור שמש באמצעות כיוון אוויר מכובד, ההשקעה יכולה להיות דלה יותר אבל בשום אופן לא דלה מדי. חדר חשוך פוגע בעיצוב וכמובן פוגם בתפקוד שלכם בתוכו.

כיצד מלטשים את עיצוב החדר באופן סופי?

אנו ממליצים לבחון כל רכיב שנכנס לחדר בהקשר לגודלו. חדר שינה קטן, למשל, לא יוכל להכיל ידיות דלת גדולות, משקופים רחבים ומיטות שינה עם בסיס עבה. אלה יוציאו את העיצוב מהקשרו וימשכו תשומת לב מיותרת על חשבון רכיבים אחרים במרחב. לעומת זאת, חדר שינה מאד גדול לא יכול להכיל פרזול דלת מזערי, מיטות עם בסיס דק ומשקופים קטנים ודקים, בשל כך שזה לא יוסיף נופך עיצובי כמצופה וכדאי להוסיף בו פינות ישיבה כמו כורסאות מרופדות על מנת לצמצם את החלל הריק וליצור מראה נעים יותר.