איך לקחת משכנתא בצורה נכונה?

אנשים רבים בישראל זנחו כבר מזמן את החלום של לעבוד כמה שנים, לחוסך כסף ולקנות דירה, כי זה כבר ברור לרוב האנשים שאם הם לא ייקחו משכנתא בגובה כזה או אחר מהבנק, אין להם סיכוי לקנות דירה. המשכנתא זו ההלוואה הגדולה ביותר שהבנקים השונים מעניקים ללקוחות שלהם, וזוהי אותה ההלוואה שאנשים שרוצים לקנות דירה מבקשים מהבנק. חשוב מאוד לדעת שבימינו הדברים הם שונים ממה שהיו בעבר, והיום גם הבנקים עצמם נמצאים בתחרות אחד עם השני. הכוונה היא, שאם בעבר הלקוחות היו פונים רק לבנק הספציפי שלהם כדי לקבל הצעה למשכנתא, הרי שהיום הם יכולים להרגיש חופשיים לפנות לכל אחד מהבנקים השונים ולעשות למעשה השוואה בין התנאים השונים הן של הריביות והן של ההחזרים.

להחזיר בנוחיות את ההלוואה

אם יש דבר שחשוב מאוד לשים לב אליו ולתת עליו את הדעת עוד לפני שחותמים על הלוואת משכנתא מול בנק כזה או אחר, זה מהם התנאים של ההחזר. ברוב המקרים אומנם זה נכון שמי שלוקח את המשכנתא אולי יכול היה לעמוד גם בהחזרים של פחות שנים וחודשים, אך השאלה היא מה המחיר של זה. האם שווה לזוג שלוקח את ההלוואה להצטמצם למשך שנים ארוכות ולחיות באי נוחות רק כדי לסיים את המשכנתא יותר מהר? או שאולי עדיף לפרוס את ההחזרים על פני יותר שנים ולא לפגוע כלל באיכות החיים.

ייעוץ חיצוני

כיוון שלהגיע לבנק ולבקש משכנתא זה לא דבר פשוט עבור הרבה אנשים, אין ספק שחלק מהאנשים כן פונים לקבלת שירות חיצוני של יועץ משכנתאות. ייעוץ בתחום המשכנתאות בהחלט יכול לעזור לחלק מהאנשים, כי יועץ חיצוני למעשה מייצג את אותם האנשים אל מול הבנק, והוא זה שאחרי להשיג ללקוחות תנאים טובים יותר מהבנק. בסיכומו של דבר כל אדם או כל זוג שירצה לקחת את ההלוואה הגדולה הזו יצטרך לעשות את השיקולים שלו, וחשוב להבין שאומנם מדובר על החזרים שנפרסים על שנים רבות, אך זו השקעה שהרבה פעמים מאוד כדאי לבצע למען הדורות הבאים והילדים ולכן ייעוץ משכנתאות הינו חשוב ואסור לוותר עליו.