איך לבצע שאיבת דלק שגוי?

זה אולי נראה לכם כמו עניין לא שגרתי ומוזר, אבל למעשה – זה קורה די הרבה. אנשים אשר מגיעים אל תחנת הדלק ומתוך חוסר תשומת לב או חוסר ידע ממלאים את הדלק הלא נכון ברכב שלהם. אגב, זה קורה גם לא מעט פעמים בשירות מלא ולכן תמיד חשוב לשים לב איזו ידית משאבה המתדלק מושך בעת תדלוק הרכב שלכם.

במקרה ואתם נמצאים בסיטואציה כזו, וברכב שלכם מולא דלק שאינו נכון עבורו, חשוב שתדעו איך לנהוג. דלק שאינו מתאים למערכת ההנעה של הרכב יכול לגרום לנזק רב מאוד למערכות הרכב השונות ואף למנוע הרכב, ולכן חשוב שתדעו מה לעשות במקרה כזה ואל מי לפנות.

קודם כל – אל תניעו את הרכב

הדבר החשוב ביותר שאתם צריכים לזכור במקרה בו מלאתם את הדלק הלא נכון ברכב שלכם הוא שאסור לכם בשום פנים ואופן להניע את הרכב. הנעה של הרכב תגרום לדלק לזרום אל תוך המנוע והדבר יכול לגרום לנזק רב מאוד למנוע הרכב שלכם.

לכן, השאירו את הרכב כבוי והזמינו מיד שירות מקצועי של שאיבת דלק שגוי. אם הרכב שלכם מפריע בתחנת הדלק, בקשו מהמתדלקים לסייע לכם להעביר אותו למקום אחר בלי להניע אותו, רק להוריד את בלם היד ולגרור אותו למקום צדדי עד כמה שניתן, אך לא משנה עד כמה הסיטואציה מלחיצה אתכם, אל תניעו את הרכב.

איך מבוצעת השאיבה

חברה מקצועית אשר מתמחה בעבודות חילוצי דרך ושאיבת דלקים מגיעה עד אליכם עם משאבה מיוחדת ושואבת את כל הדלק מתוך מיכל הדלק של הרכב שלכם. לאחר מכן מבצעים שטיפה של המיכל על מנת לוודא שהוא נקי לחלוטין, אז ממלאים את הדלק הנכון ואתם יכולים להמשיך לנסוע ברכב.

במקרה בו הנעתם את הרכב ייתכן שתדרש שטיפה של צינורות הדלק או עבודות תיקון נוספות ולכן חשוב מאוד לפנות אך ורק אל חברה מקצועית בתחום אשר תדע לתת לכם את הפתרון המדויק והנכון ביותר למצב בו אתם נמצאים.